Напрямом роботи колективу ДНЗ є зміцнення здоров’я вихованців

Завдання непросте й відповідальне, а отже потребує системності, кваліфікованого, продуманого підходу. Педагоги, медичні працівники дошкільного закладу в співпраці з батьками створили цілісну систему зміцнення здоров’я дітей, яка містить комплекси лікувально-профілактичних та фізкультурно-оздоровчих заходів, а також передбачає оптимальний руховий режим вихованців.
Для зміцнення здоров’я дітей у нашому ДНЗ використовуємо різноманітні форми та методи загартування. Це чітка організація теплового й повітряного режимів, сталий режим прогулянок, гігієнічні процедури тощо.

Для того, щоб оздоровча діяльність була найбільш ефективною, ми здійснюємо постійну оцінку рухової підготовки та стану здоров’я дітей, діагностику рівня розвитку психічних процесів тощо. Саме на основі отриманих даних реалізуємо індивідуальний підхід у лікуванні й оздоровленні дітей.

Комплекс фізкультурно – оздоровчих заходів, що проводиться з дітьми дошкільного закладу

• Сезонна профілактика рецидивів захворювання за призначенням лікаря
  • Загартування, полоскання рота, миття рук до ліктя, умиванняводою кімнатної температури
  • Масаж
  • ЛФК
  • Спеціальні дихальні вправи
  • Фізичні вправи для розвитку основних рухів
  • Організація самостійної рухової діяльності
  • Дотримання рухового режиму дня
  • Пальчикова гімнастика,
  • Психогімнстика
  • Гімнастика для очей
  • Чітке дотримання санітарно-гігієнічного режиму
  • Фізіотерапевтичні методи профілактики
  • Вітамінізація харчування
  • Збалансований раціон харчування
  • Активний вплив на спосіб життя дитини шляхом цілеспрямованої санітарної освіти батьків та дітей

Необхідними знаннями, вміннями та навичками свідомого ставлення до свого здоров’я діти оволодівають у повсякденному житті та на заняттях. Набуті знання дошкільники закріплюють в ігровій та цікавій дослідницькій діяльності.

Колектив нашого дошкільного закладу постійно працює над удосконаленням шляхів організації педагогічного процесу, визначенням ефективних методів та прийомів роботи з дітьми та батьками. Ставлячи перед собою цілі з розвитку психофізичного потенціалу дітей, підвищення їх емоційного тонусу, ми:

• Вивчаємо досягнення науки та передового педагогічного досвіду і впроваджуємо їх в роботу з дітьми нашого ДНЗ;
  • Організовуємо раціональне розвивальне середовище для забезпечення різних видів рухової активності;
  • Створюємо сприятливі умови для формування у дітей позитивних моральних якостей та оптимістичного світогляду;
  • Залучаємо батьків до активної участі в навчально-оздоровчій роботі дошкільного закладу.
В дитячому садку повного робочого дня навчаються і виховуються діти віком від 1,6-х до 6 (7) років.
Режим роботи дошкільного навчального закладу №235 комбінованого типу для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання, з 6.30 до 18.30.