Ігри з дитиною на кухні

♥ Попелюшка

Насипте в миску макарони різного ґатунку (черепашки, спіральки, трубочки) і запропонуйте малюкові їх розсортувати. Порахуйте разом з дитиною, скільки макаронів кожного сорту було в мисці. Крім того, макарони-трубочки можна нанизувати на шнурок, вийде намисто. Одночасно тренується дрібна моторика.

♥ Таймер

Майже на кожній кухні є таймер (або мікрохвильовка з таймером). Щоразу, встановлюючи час на таймері, оголошуйте вголос «1 хвилина», «5 хвилин» і т.п. А коли таймер просигналить, ще раз нагадайте малюкові про те, скільки часу минуло.

Регулярні заняття з таймером розвивають відчуття часу. Крім того, таймер можна використовувати як «дзвінок на перерву».

Наприклад, ви займаєтеся приготуванням їжі, а дитина просить вас почитати книжку. Поставте таймер на кілька хвилин і поясніть дитині, що обов'язково почитаєте, коли для вас продзвенить «дзвінок на перерву». Не забудьте виконати обіцянку!

♥ Юний дизайнер

Запропонуйте дитині проявити фантазію, прикрашаючи ваші страви. Підготуйте зелень, маслини, скибочки овочів, горіхи, варення та інші «матеріали». З них можна зробити смішні смайлики, квіти, викласти мозаїку на блюді, і так далі.

♥ Настільний хокей

Поставте на стіл тацю або картонну коробку від цукерок (це буде хокейне поле, кути - ворота). Дайте дитині горошину (м'яч) і трубочку-соломинку від пакета з соком (ключка). Нехай малюк пограє в хокей, поки ви займаєтеся справами. Ця «проста» гра тренує спритність і координацію рухів.

♥ Настільний керлінг

Покладіть на кухонний стіл предмет, що легко ковзає (наприклад, пластмасову коробочку від маргарину або кришку від пляшки). На деякій відстані позначте межу мішені (наприклад, поставте по кутах мішені чашки).

Клацанням штовхніть кришку так, щоб вона проковзнула через стіл і потрапила в район мішені, як у справжньому керлінгу. А тепер запропонуйте малюкові самостійно пограти в цю гру.

♥ Боулінг

Якщо дозволяють розміри кухні, розставте на підлозі кілька порожніх пластмасових пляшок. Нехай малюк збиває ці «кеглі» маленьким м'ячиком.

♥ Ліплення з тіста

Якщо ви замісили тісто, то зробіть і для вашої дитини невеликий шматочок тіста з 1,5 чашок борошна, 0,5 столової ложки солі, 0,25 чашки води (додавати поступово) і 0,25 чашки рослинної олії (додавати поступово), можете ще додати трохи фарби.

Нехай дитина виліпить з цього тесту іграшки, їжу для ляльок, або просто помне у своїх ручках. Таке тісто, упаковане в поліетиленовий пакет, можна довго зберігати в холодильнику.

♥ Картини сіллю

Багато хто з вас, напевно, бачили і захоплювалися бурштиновими картинами, виконаними художниками. Подібний твір мистецтва можна зробити, використовуючи звичайну кухонну сіль крупного помолу.

Поки на плиті вариться обід, намалюйте разом з малюком на аркуші картону зимовий пейзаж. Нанесіть пензликом на дахи будинків і гілки дерев товстим шаром клей (краще ПВА) і зверху посипте сіллю. Коли клей висохне, залишки солі можна струсити. За допомогою такої техніки можна зробити пляж, плаття ляльки Барбі, прикрашене діамантами, і так далі.

♥ Кіт у мішку

Підберіть кілька невеликих предметів різної форми (наприклад, овочів, фруктів, або якихось кухонних дрібниць). Покладіть предмети в непрозорий пакет. Засунувши руки в пакет, дитина повинна обмацати предмети, по черзі назвати і витягнути їх. Можна урізноманітнити гру. Взяти два пакети, і в кожен покласти однакові набори предметів. Малюк спочатку повинен вийняти предмет з одного пакету, а потім на дотик знайти такий же в іншому.

♥ Що пропало?

Покладіть на кухонний стіл три предмети (наприклад, чашку, ложку, серветку). Нехай дитина подивиться і назве кожен предмет. Потім вона повинена закрити очі, а ви в цей час приберіть зі столу один з предметів. Тепер нехай малюк відкриє очі і спробує визначити, чого не вистачає. Якщо дуже просто, збільшіть кількість предметів і прибирайте не один, а два предмети.

♥ Соломинки

Візьміть десять пластмасових соломинок для коктейлю, і киньте на стіл. Дитина повинна обережно зібрати їх по одній штучці так, щоб не зрушити лежать поруч. Порахуйте разом, скільки соломинок вдалося зібрати, а скільки залишилося?

♥ Холодно-гаряче

Нехай малюк вийде з кухні, а ви в цей час сховайте який-небудь смачний сюрприз для нього (наприклад, маленький пакетик горішків або цукерку). Покличте дитину назад, і запропонуйте знайти сюрприз, направляючи її підказками «холодно», «тепліше», «гаряче».

♥ Фокус

Покажіть малюкові фокус. Налийте в чашку трохи води, потім накрийте її листочком паперу. Притискаючи папір рукою, переверніть чашку догори дном. Тепер, обережно відведіть руку. Вода не виливається! Фокус краще проводити над раковиною.

♥ Кораблики і підводні човни

Поставте перед дитиною каструлю з водою. Дайте йому кришки від банок (це будуть кораблі), на них покладіть які-небудь дрібні предмети, наприклад, квасолинку (це моряки). Нехай малюк пограє з цими корабликами, поки ви будете готувати обід.

Запропонуйте дитині кілька різних предметів, і нехай він відгадає, які з них будуть плавати у воді, а які ні? Потім, зрозуміло, треба перевірити на практиці.

♥ З пустого в порожнє

Діти люблять грати з водою, переливати її з однієї посудини в іншу. Якщо не боїтеся калюж, дайте своєму малюкові стаканчики,що не б'ються, пляшки, баночки. Нехай наливає в них воду, сидячи на підлозі над тазиком, або стоячи на стільці біля раковини.

♥ Загадки

Згадайте дитині загадки про овочі, фрукти, і інші продукти. Наприклад, «Він зелений, з пухирцями». Якщо малюк не може, продовжите «Я його поклала в салат». До тих пір, поки він не відгадає.

Можете запропонувати логічні загадки. Наприклад, «Назви фрукти і овочі однакового кольору» (апельсин і морквина), «Чим можна їсти м'ясо, але не можна їсти суп?» (Виделка).

де

Кiлькiсть переглядiв: 332

Коментарi