Вправи для формування та коригування навичок правильної постави:

1. Стоячи, прийняти правильну поставу, торкаючись стіни або гімнастичної стінки. При цьому потилиця, лопатки, сідниця, литки ніг і п’яти повинні торкатися стіни.

2. Прийняти правильну поставу. Зробити від стіни один-два кроки, зберігаючи правильну поставу.

3. Прийняти правильну поставу біля стіни, зробити два кроки вперед, присісти, встати. Знову прийняти правильну поставу.

4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зро­бити один-два кроки вперед, розслабити послідовно м’язи шиї, плечового пояса, рук і тулуба. Прийняти правильну поставу.

5. Стоячи біля гімнастичної стінки, прийняти правильну по­ставу, стати навшпиньки, утримуючись в цьому положенні 3-4 с. Повернутись у вихідне положення.

6. Та ж сама вправа, але без гімнастичної стінки.

7. Прийняти правильну поставу, присісти, розводячи коліна в боки і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Повільно піднятися, прийняти вихідне положення.

8. Сидячи на гімнастичній лаві біля стіни, прийняти правильну поставу (потилиця, лопатки й сідниці притиснуті до стінок).

9. Вихідне положення таке саме, як у п. 8, розслабити м’язи шиї, нахилити голову, розслабити плечі, м’язи спини, повернутися у вихідне положення.

10. Лягти на килимку на спину. Голова, тулуб, ноги утворюють пряму лінію, руки притиснуті до тулуба. Підвести голову й пле­чі, перевірити пряме положення тіла. Повернутися до вихідного положення.

11. Лежачи на підлозі в правильному положенні, притиснути по­перекову частину тіла до підлоги. Підвестися, прийняти правильну поставу, надаючи поперековій частині тіла те ж саме положення, яке було прийняте в положенні лежачи.

12. Прийняти правильну поставу в положенні стоячи. Ходьба по кімнаті із зупинками, зі збереженням правильної постави

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi